I’m Watching You

We wtorek, 17 maja 2016 r. w Galerii na Piętrze miał miejsce wyjątkowy wernisaż. Dzięki gościnności Pani dyrektor Lucyny Kończal-Gnap, mogłem zaprezentować prace z cyklu pt. „I’m Watching You”.
Na wystawę złożyły się moje obrazy i grafiki o bardzo symbolicznej wymowie. Tytuł podpowiada, że jesteśmy obserwowani lub sami obserwujemy innych. Przewijający się motyw oka zachęcał do wnikliwej obserwacji i szukania w obrazach małych elementów, które w sposób zagadkowy prowadzą do niejednoznacznych interpretacji.

Obrazy zachwyciły bardzo licznie przybyłych mieszkańców Nowego Tomyśla i okolic. W kuluarach toczyły się dyskusje o sztuce. Były gratulacje, życzenia i życzliwe wpisy do księgi pamiątkowej. Tradycją się stało, że podczas wernisaży w tejże galerii wśród uczestników losowana jest wskazana przez artystę praca. Tym razem do kolekcji Marzeny Szułczyńskiej trafiła jedna z grafik, którą stworzyłem specjalnie na tą okazję.

Muzyczną niespodzianką wernisażu był występ Pauli Nowak, która pięknie zaprezentowała nostalgiczne, wpadające w ucho piosenki.
Dziękuję wszystkim gościom za przybycie i miłe słowa uznania. Ten wyjątkowy wieczór na bardzo długo zapadnie w pamięci. Zapraszam do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

http://bibliotekant.pl/?p=9965

Udostępnij :

Podobne artykuły